Újraindult a MESE folyóirat - Bródys összefogással

Örömmel osztjuk meg veletek a hírt, hogy a MESE összművészeti folyóirat egy év kihagyás után újra megjelenik – mostantól online formában.
S hogy miért fontos ez nekünk Bródysoknak? Mert a lap újraindulásában nagy szerepe van a Bródy Sándor Könyvtár két aktív és egy nyugdíjas kollégájának is.
Az újrainduló lap főszerkesztője Luzsi Margó (Margó a Gyermekkönyvtár korábbi vezetője volt), a tördelőszerkesztő Tömösközi Péter kollégánk, aki a korábbi tördelőszerkesztő hagyatékát továbbgondolva csodaszép lapszámot állított össze. A négytagú szerkesztőbizottság tagjai közé Komló-Szabó Ágnes szervezési igazgatóhelyettesünket is felkérték: a mese és kortárs művészetek területén.
Az idei első lapszám egy visszapillantás: a 2022-ben nyomtatásban megjelent lapszámok írásaiból adnak válogatást – új kapcsolódási pontokat keresve a cikkek között.
Ebben a lapszámban megtaláljátok Pauer Erika és Bálintné Fadgyas Eszter gyermekkönyvtárosaink fotóit is.

Olvassatok bele a lapba, merüljetek el kollégáink bevezető gondolataiban, pillantsatok rá a gyerekkönyvtárosok fotóira, és lapozzátok végig a lapot, itt: