Torbó Annamária

Fikció, ​transzmédia, aktivizmus

Egy Harry Potter-rajongói közösség kulturális és részvételi politikái

Torbó Annamária remek könyvének témája mindenki számára ismerős. A Média/Kultúra-sorozat második darabja arra hívja fel a figyelmet, hogy a Harry Potter nemcsak egy young adult regény- és filmsorozat, amely hihetetlen transzmédiasiker lett, hanem rajongók tömegei által támogatott részvételi kultúra is. Torbó kötetének középpontjában az online és offline rajongói csoportok állnak, amelyek a Varázsvilág kultikus értékhorizontján belül próbálják értelmezni azokat a társadalmi változásokat – különösen a gender és a bőrszín körüli vitákat –, amelyek a korábbi ifjúsági irodalomból még hiányoztak, de mára már korosztálytól függetlenül mindenkit foglalkoztatnak. Torbó Annamária kismonográfiának beillő, alapos munkájában a magyar Harry Potter-rajongók táborába kalauzolja az olvasókat. Részletesen bemutatja a mozgalom hazai történetét és azt, ahogyan tagjai igyekeznek eligazodni varázstalanított világunkban.