Duplázás Rimaszombatban, avagy milyen egy nagyszerű testvérkönyvtár-támogatás!

A Kölcsey Ferenc Alapítvány pályázatának köszönhetően könyvadománnyal tudtuk támogatni a rimaszombati Matej Hrebenda Könyvtárat.

A Testvérkönyvtár-Támogató Program keretében a Tőzsér Istvánné igazgató asszony és Mihály Andrea csoportvezető 250.000,-Ft értékben tudott a Rita Herczegová vezette rimaszombati könyvtár számára értékes tartalmú szépirodalmat, szakirodalmat, gyermekirodalmat vásárolni a hazai könyvkínálatból. A könyvek ünnepélyes átadására 2023. november 9-én került sor a Matej Hrebenda Könyvtárban.

A kellemes légkörben zajlott találkozón a könyvtámogatáson kívül 200 db újszerű ajándékkönyvvel is hozzájárultunk a rimaszombati könyvtár magyar nyelvű könyvállományának bővítéséhez.

A két könyvtár együttműködési megállapodást is kötött, amely szerint a jövőben is folytatják az együttműködést olyan könyvtári foglalkozások, tanórai vagy tanórán kívüli programok megvalósítása révén, melyek célja, hogy kreatív, játékos és informatív eszközökkel segítsék a nevelési-oktatási munkát, és minden korosztállyal megszerettessék a könyveket, az olvasást, és a könyvtár által nyújtott élményeket.

Reméljük, gyümölcsöző lesz ez a testvérkönyvtári kapcsolat, és örömmel forgatják majd a rimaszombati olvasók a magyar nyelvű könyveket!