AGRIA 63. – Bródy Sándor tematikus szám bemutatója

Tavaly Gárdonyi, idén Bródy! Ahogy az a kötetbemutatón elhangzott, Gárdonyival ellentétben Bródyt kevésbé – mondhatni: alig – ismerjük. Pedig a 19-20. század fordulójának talán az egyik legizgalmasabb író-újságíró figurája. Olyan kortársak tartották inspiráló elődjüknek, barátjuknak, mint Ady Endre, Babits Mihály, Mikszáth Kálmán, Móricz Zsigmond, Krúdy Gyula vagy éppen Szép Ernő.

Közülük többen szerepelnek egy-egy Bródy Sándorról szóló vagy vele kapcsolatos írással az AGRIA új számában. Ehhez kapcsolódik több kis tanulmány, írás, vers, ami így, együtt egy olyan Bródy- emlékkötetet eredményezett, ami különleges a maga nemében: a hagyaték feldolgozása közben előkerült legújabb kutatási eredmények és a kortársak visszaemlékezési lényegében egy izgalmas Bródy korrajzzá állnak össze. De akár tankönyvi szöveggyűjteményként is használható az iskolákban, ha valahol a vármegyénkben a Regionális irodalom címszó alatt nem csak Gárdonyi, hanem jóbarátja, Bródy Sándor is szóba kerül.
Tele van ez az AGRIA olyan történetekkel, amelyeket évtizedek, vagy éppen több mint 100 éve nem olvasott az ember. Ideje leporolni őket. Megéri!

Az AGRIA (XVII. évfolyam, 2. szám – 2023. tél) Bródy Sándorról szóló tematikus száma megvásárolható 600 Ft/db áron a könyvtárban.